Centrale wentylacyjne

Proponowane przez nas centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła, są wyposażone w zintegrowaną automatyką sterującą. Zapewniają prostotę montażu i wygodę użytkowania, na zasadzie WŁĄCZ i UŻYWAJ.

Urządzenia zostały opracowane i zaprojektowane tak, aby wytwarzały zdrowy mikroklimat i komfort w Państwa mieszkaniu, apartamencie lub domu mieszkalnym, jak również efektywnie oszczędzały energią. Urządzenia wyposażone są w obrotowy lub krzyżowy wymiennik ciepła, który wykorzystuje ciepło zużytego powietrza wyciąganego do ogrzewania powietrza świeżego. Proces wymiany ciepła lub – częściej zwany, rekuperacją – pozwala zaoszczędzić do 90% nakładów wykorzystywanych do ogrzania powietrza nawiewanego, oraz do 30% na ogrzewanie pomieszczeń.

Energooszczędne wentylatory stosowane w centralach pozwalają na utrzymanie kontrolowanej wymiany powietrza w pomieszczeniach i dają mieszkańcom możliwość samodzielnej regulacji wymiany powietrza. Wykorzystywanie takich energooszczędnych technologii prowadzi do znacznej oszczędności ogrzewania, zapewnia komfortowe parametry temperatury, wilgotności, czystości powietrza w pomieszczeniach.

Centrale wentylacyjne dają użytkownikowi możliwość stworzenia własnego, indywidualnego systemu wentylacji, niezależnie od całego wielopiętrowego budynku i sąsiadów. Urządzenia zaprojektowane są w taki sposób, by mogły z łatwością zastąpić przestarzały system wentylacji takie jak zwykłe wyciągi i dopływ powietrza przez okna.